A csoport a munkáddal, szakmáddal kapcsolatos változási helyzetek felismerésében és elindításában segít. Ebben a szupervízió módszertana és az önreflexió eszköze támogat.
Miből ismered fel, hogy változtatnod kéne?
⦁ Bizonytalan vagy szakmai utad, hivatásod kapcsán.
⦁ Nem tiszták vagy nem éred el szakmai céljaid.
⦁ Erőforrásaidat, kompetenciáidat nem megfelelően tudod kihasználni.
⦁ Együttműködési, kommunikációs nehézségeid vannak; visszatérő konfliktusokban találod magad.
⦁ Nem érzed magad elég hitelesnek a munkádban.
⦁ Az a megélésed, hogy az értékrended ütközik a szervezet értékeivel.
⦁ Fáradtnak, stresszesnek, demotiváltnak érzed magad.
Mi a szupervízió?
Szakmai nehézségek, elakadások feloldását támogató módszer. A szakmai személyiség fejlesztéséről, a szakmai személy „jóllétéről” gondoskodik.
Fő eszköze az önreflexió: a reflektív gondolkodás, -működés meghívása, alkalmazása.
Egy általában 5 – 15 alkalomból álló folyamat, melynek fókuszában te, mint szakmai személy vagy. Rendszerben dolgozunk együtt a csoport segítségével, ún. eseten keresztül (munkával kapcsolatos helyzet), az alábbi viszonyokban:
⦁ én és a kliensem
⦁ én és a kollégám
⦁ én és a főnököm
⦁ én és a szervezetem
⦁ én és a szakmám, karrierem
A szupervízió fő témái:
szakmai elakadások, szakmai szerepek és feladatok tisztázása; együttműködés, kommunikáció biztosítása és fejlesztése; szakmai változások, új kihívások támogatása; kiégés megelőzése.
Mi a csoportos szupervízió?
Hasonló szakmát képviselő résztvevők, akik nem vagy alig ismerik egymást (nincs köztük munkakapcsolat) alkotnak egy csoportot. A szupervíziós alkalmak során, egy-egy ún. esetet (munkával kapcsolatos helyzetet) dolgozunk fel közösen.
Minden alkalommal, egy vagy két esethozónak van lehetősége a témáján dolgozni.
Az esethozó csoporttagot kérdésekkel, visszajelzésekkel, különböző kreatív eszközökkel kísérem, helyzete többszintű megértése érdekében. Párhuzamosan a csoporttagok is bevonódnak és részeseivé válnak a folyamatnak: reflexiókat osztanak meg, kérdéseket tesznek fel, a kreatív eszközök alkalmazásában szerepet vállalnak. Így minden csoporttag egyszerre résztvevője és alakítója a folyamatnak. A sajátélmény garantált.
A csoport ereje és visszajelzései segíthetnek megérteni szakmai elakadásaidat és új nézőpontokra lelhetsz, melyek változást hozhatnak szakmai életedben.
Mire jó a csoportos szupervízió?
Önreflexiót és különböző perspektívákból származó megértést hozhat, ami:
⦁ növeli a munkahatékonyságot
⦁ fejleszti az együttműködést, kommunikációt
⦁ tisztázza a szakmai szerepeid és feladataid
⦁ segíthet a szakmai identitásod megerősödésében
⦁ támogathat a változások elindításában
⦁ segít testi-lelki-mentális egészséged megőrzésében
⦁ hozhatja a szakmai kompetenciák és a magabiztosság fejlődését.
A csoport alakulása
A csoport indulása előtt, a jelentkezőkkel külön-külön találkozunk egy tájékozódó, ismerkedő beszélgetésre szakmai – személyes utadról, annak fontosabb állomásairól, szakmai kihívásaidról, valamint a szupervízió módszertanáról és a csoportos folyamatról.
Ez az 1. alkalom ingyenes.
A 2. alkalommal már közösen találkozik a csoport. Megismerkedünk és együtt megalkotjuk a kapcsolati szerződésünket, ami megteremti a csoport együttműködésének biztonságos alapjait.
Csoportos szupervízió alkalmak
⦁ A szupervízió egy folyamat. Általában 5 – 15 alkalomból áll.
⦁ A csoport létszáma legfeljebb 7 – 8 fő, legalább 5 fő.
⦁ Egy alkalom: 180 perc (2 eset feldolgozása)
⦁ 1 alkalom ára: 180 perc – 14 000 Ft/fő
⦁ Helyszín: 2. ker., a Széll Kálmán tér közelében vagy 11. ker., a Móricz Zsigmond krt. közelében.
Jelentkezés: az info@kiss-fruzsina.hu e-mail címen.
Magamról
Kiss Fruzsina vagyok, coach és szupervizor.
A fejlődés és változás szerelmese vagyok. Hiszem, ha reflexiókban gazdag, tudatos életet élek, a rugalmas reagálás képességével, akkor a változás állandó. A változás inspirál, kinyit új lehetőségek felé, kihozza a legjobb verziónkat. A legjobb verziónk pedig önmagunk vagyunk: az „én” saját képességeivel, tapasztalataival, erőforrásaival, gyengeségeivel, ellenállásaival együttesen teljes és válik cselekvővé. Ennek a teljességnek a tudatosítása és kibontakoztatása inspirál, amikor ügyfeleimmel dolgozom.
2019 óta dolgozom coach-ként, kísérem ügyfeleimet szakmai kihívásaik során. 2020-tól egyéni vállalkozásban folytatom ezt a tevékenységet. Ugyanebben az évben elkezdtem egyetemi tanulmányaimat, a Károli Gáspár Református Egyetem, szupervizor szakirányán. 2022-től szupervizorként is dolgozom.
Egyéni- és csoportos coachingot, szupervíziót tartok.
Munkámban megjelenik az intuíció, a célorientáltság, illetve a testtudatosság. Újabb és újabb perspektívákat keresek a közös munka során.
Bővebb infó:
Kiss Fruzsina honlap